Enota Najdihojca

December v Najdihojci

Ko so dnevi postajali vse krajši, noči pa dolge in hladne, se je botra Jesen poslovila. Tiho kot je prišla, je tudi odšla in se vrnila na južno poloblo. Seveda, opravila je vse potrebno in prebivalci severne poloble so bili že v pričakovanju prvega zimskega meseca in z njim mojega prihoda. Zime se najbolj razveselijo otroci, tudi zaradi bele odeje, s katero vsaj za krajši čas ogrnem vso naravo. No, letos mi je še ni uspelo stkati, saj pri tem potrebujem pomoč svojih spremljevalcev, ki so se tokrat malo zakasnili, a v drugi polovici mojega bivanja pri vas se mi gotovo pridružijo. Takrat le natrosim nekaj snega za sankanje in druge zimske radosti. Otrokom v vrtcu tudi pozimi ni dolgčas. Zimski čas je namreč poln pričakovanj, presenečenj in želja. Za Najdihojčke se je že prvi decembrski dan začel s presenečenjem, saj so otroci ob prihodu najprej opazili, da je vrtec čez noč dobil praznično podobo… In najbolj skrivnosten, čaroben in vesel mesec v letu se je začel…Bivanje v vrtcu so popestrile mnoge dodatne in obogatitvene dejavnosti. Dišalo je po pravkar pečenem kruhu, božičnem čaju in domačih piškotih. Otroci so ves mesec ustvarjali, sejali božično žito, prepevali in igrali, po hodniku se je razlegala glasba. Obisk profesionalnega glasbenika, bobnarja Matija, je dodal piko na i glasbenemu izražanju in otroci so imeli enkratno priložnost, igrati na prave bobne. Mrzli in včasih temačni zimski dnevi so kot nalašč za uresničevanje prednostne naloge Preberi mi pravljico. Ob prebiranju pravljic lahko še tako turoben dan postane prijazen in nepozaben. Med otroke je tudi letos prišla knjižničarka Tatjana, z zgodbo Trije dobri možje in ljubezen, ki nosi čudovito sporočilo. Strokovne delavke so praznični čas obogatile z igrano predstavo Čarobno drevo. Otroci so se razveselili obiska pismonoše, g. Igorja, ki je tudi letos poskrbel, da je pošta iz Božičkovega nabiralnika prišla na pravi naslov. Trije dobri možje so seveda tudi letos razveseljevali otroke, v vrtcu se je zadnje decembrske dni oglasil dedek Mraz. Ob skupnem druženju in prijetnih doživetjih so otroci doživljali in spoznavali, da je najdragocenejše darilo čas, ki ga podarimo drug drugemu in da so tudi majhne pozornosti lahko veliko darilo. Otroci v vrtcu vsak dan veselo prepevajo Zima je prišla, … Odrasli pa se včasih sprašujejo, … dolgi večeri, zimski večeri, s čim naj si človek dolgčas preganja? Otroci vam bodo znali odgovoriti in tudi sama imam za vas predlog: dolgi zimski večeri naj bodo priložnost, da jih popestrite in polepšate sebi in drugim.
Prijazen pozdrav od babice Zime.

Vida Žontar

Foto utrinki 🙂

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content