Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Predstavitev

V naselju Graške Dobrave, tik ob osnovni šoli in gimnaziji, se nahaja enota Medvedek. Deluje v dveh stavbah, ki sta v neposredni bližini. V večji stavbi, na Bevkovi 1, kjer je tudi uprava vrtca, je devet oddelkov, v drugi stavbi, na Bevkovi 18 (»zelena hiša«) pa še trije oddelki. Enoto Medvedek obiskuje od 190-200 otrok in je največja enota Vrtca Litija. V enoti deluje tudi razvojni oddelek, v katerega so vključeni otroci s posebnimi potrebami. Sodelovanje z njimi bogati življenje v enoti in prispeva k sprejemanju, razumevanju ter spoštovanju drugačnosti. V centralnem vrtcu se, poleg uprave vrtca, nahaja tudi svetovalna služba, centralna kuhinja in pralnica.
Igralnice centralnega vrtca imajo neposreden dostop na obnovljeno zunanje razgibano travnato igrišče. Igrišče otrokom omogoča raznovrstno gibanje ter druženje na prostem skozi vse letne čase. Za najmlajše je na voljo velika pokrita lesena terasa. V »zeleni hiši« ima vsak oddelek na razpolago zunanjo teraso, na voljo je tudi ograjeno zunanje travnato igrišče.
Stik z naravnim okoljem in pridobivanje bogatih izkušenj v naravi omogočajo bližnji gozdovi, travniki in okoliške sprehajalne poti, ki so ravno prav oddaljene od mestnega prometa in vrveža.

Strokovni delavci se trudimo, da s prijaznim, strokovnim in kreativnim pristopom ustvarjamo dobro in varno počutje otroka v vrtcu. Otroku nudimo spodbudno učno okolje, ki ponuja in omogoča ustvarjalne ter raziskovalne možnosti za celovit razvoj. Nudimo odprtost vrtca družini in okolju.

+386 1 896 25 35  (pikapolonice in polžki)
+386 1 896 25 36  (medvedki in polhki)
+386 1 896 25 37 (miške, zajci in race)
+386 1 896 25 40  (metulji in lučka)