Enota Kekec

Predstavitev

V središču vasi Sava, se v prostorih podružnične osnovne šole nahaja enota Kekec. V njem delujeta dva kombinirana oddelka.

Vrtec odlikujejo prostorne in svetle igralnice, z domiselno dopolnjenimi kotički za spodbujanje otrokovega razvoja, knjižnica, telovadnica in zunanje igrišče.

Enota se nahaja v mirnem okolju. Obdana z zelenjem in gozdovi ponuja otrokom bogate izzive in neposreden stik z naravo.

Majhnost enote omogoča, da se otroci in odrasli med seboj poznajo in živijo kot velika družina, ki so si vedno pripravljeni pomagati. Otroke se vzgaja k zdravemu načinu življenja in omogoča veliko gibalnih aktivnosti ter bivanja v naravi. Savski Gregorčki je dogodek, ko delavke vrtca na predvečer Gregorjevega že tradicionalno organizirajo spuščanje ladjic po reki Savi. Strokovne delavke si prizadevajo, da otroci naravo vzljubijo in se jo učijo varovati.