Enota Taček

Predstavitev

V bližini glavne ceste, ki povezuje Litijo in Ljubljano, ob križišču, kjer pot zavije na Vače, v Hotiču stoji gasilski dom, kjer se nahaja enota Taček. V vrtcu sta urejena prostora za dva oddelka, in sicer za otroke od enega leta do vstopa v šolo.

Vaško okolje s svojo neokrnjeno naravo – s travniki, polji, gozdom, potokom in reko Savo, nudi otrokom obilo raziskovanja in izkustvenega učenja. Otroci imajo možnost opazovanja pridelave in rasti poljedelskih kultur ter stik z domačimi živalmi.

Vrtec s svojo lego združuje krajane Spodnjega in Zgornjega Hotiča, ki se kaže v druženju na različnih prireditvah ob novem letu, pustu, materinskem dnevu in drugih praznikih ter sodelovanje z gasilskim društvom, Podružnično osnovno šolo Hotič in Krajevno skupnostjo Hotič.

Z aktivnim vključevanjem staršev v vzgojno-izobraževalni proces pa je poskrbljeno za dodano vrednost kvalitete bivanja otrok v vrtcu.