Enota Ribica

Predstavitev

Enota Ribica se nahaja v medgeneracijskem centru Šmelc, tik ob reki Savi in je najmlajša izmed enot Vrtca Litija.

V enoti so tri prostorne in svetle igralnice, večji skupni prostor za druženje in gibanje, manjšo gibalnico ter podolgovato igrišče s travnikom, kar spodbuja igrivo vrtčevsko življenje. Vsaka izmed igralnic ima tudi izhod na pokrito teraso.

Zaposleni v tej enoti tekom leta spoštljivo sodelujemo z Domom Tisje, ob praznikih in posebnih dogodkih pa se skupaj z otroki povezujemo tudi s starejšimi oskrbovanci, ki so otroške iskrenosti in razigranosti vedno veseli. Likovne umetnine, ki nastanejo tekom bivanja v vrtcu razstavimo na bližnji banki in železniški postaji. K spodbudnemu učnemu okolju sodi tudi redno obiskovanje okoliških gozdov in vrhov (Sitarjevec, Svibno). Zaposleni z vso strokovnostjo in odgovornostjo skrbimo za zdrav in uspešen razvoj otrok.