Enota Najdihojca

Juhuhu, veseli december je tu!

Kot bi mignil minilo je leto. Bilo je polno lepih trenutkov, novih izzivov in presenečenj. In že je tu december. Praznični mesec, mesec veselja, toplih objemov in praznovanj. Kljub vsem omejitvam pa smo si otroci in vzgojitelji v vrtcu Najdihojca  pričarali, kar se da čarobnega. Vsak dan smo težko pričakovali odpiranje adventnega koledarja in izpolnjevanje nalog, poslušanje zgodbic ter sladkih presenečenj. Razveselili smo se tudi prvega snega in uživali ob izdelovanju snežaka. Medtem, ko smo okraševali igralnice in garderobe, so po vrtcu odmevale zimske in božične pesmi. V to pa smo vključili tudi starše. Ponudili smo jim pestro izbiro različnih materialov, iz katerih so skupaj z otroki izdelali božično-novoletne okraske. Na voljo so imeli različne gumbe, lesene palčke in ploščice, storžke in podobno. Starše smo vzpodbudile, da se prepustijo vzdušju in otroku v sebi ter s svojim otrokom doma izdelajo okrasek. Pri vhodu v vrtec smo pripravili posebno leseno smrečico, na katero so otroci ob prihodu v vrtec obesili svoj obesek. Otroci so bili izjemno ponosni na svoje izdelke in lepo okrašeno smrečico. Nismo pa pozabili napisati pisma dedku Mrazu. Prav čarobno je bilo, ko smo prejeli njegov odgovor v obliki video posnetka, kjer sta s snežinko za vse pripravila lepo presenečenje. Razveselili so se  daril, ki so jih dobili. Praznično čarobnost meseca decembra v vrtcu so končali prazniki – Božič in Novo Leto. Zadnji dan smo uživali ob veseli glasbi, plesu in toplih objemih.

Srečno, zdravo in ljubezni polno leto 2022 vam želimo vsi iz vrtca Najdihojca.

Nina Bufolin