Enota Najdihojca

Zverjasec

Ste že slišali za Zverjasca? Če ne, o njem povprašajte svoje otroke.

Morda pa ste si ga skupaj ogledali v lutkovnem muzikalu Lutkovnega gledališča Ljubljana.
Sicer ga otroci poznajo iz istoimenske slikanice, v zadnjem času tudi iz risanke. Otroci iz vrtca Najdihojca pa so se z njim srečali tudi v predstavi, ki so jo zanje zaigrali strokovni delavci enote.
V naravnem okolju našega igrišča, so napeto predstavo, polno zanimivih preobratov, humorja in zvenečih rim, doživljali še bolj intenzivno. Poistovetili so se z lisico, sovo, kačo in seveda, malo miško. Da bi prestrašila svoje plenilce, si miška izmisli strašnega prijatelja Zverjasca, ki se ga vse boji (v resnici pa ga sploh ni).

Naše igrišče se je spremenilo v gledališče in tako je običajno dopoldne postalo posebno in nepozabno doživetje.

zverjasec  zverjasec1

Zahvaljujemo se podjetju MK LIGHT SOUND iz Hotiča, ki nam je z ozvočenjem omogočilo,  da smo predstavo lahko izvedli v naravi.

V imenu enote Najdihojca Vida Žontar