Enota Najdihojca

Razgibavanje v telovadnici

Potrebi po gibanju in igri sta primarni otrokovi potrebi. Z gibanjem telesa je pogojeno  zaznavanje okolice, prostora, časa in samega sebe.

Otroci prvega starostnega obdobja enote Najdihojca pa možnost uporabe športne dvorane izkoristimo tudi za spoznavanje novega okolja. Najmlajši so se z njo seznanili prvič, starejši pa se v njej počutijo že bolj domače. V za otroke skoraj neomejenem prostoru lažje izvajamo naravne oblike gibanja kot so hoja, tek, plazenje, plezanje, skoki, poskoki, valjanje, … Tokrat pa so se igrali tudi igre, ki vsebujejo osnovne načne gibanj z žogo – poigravanje, nošenje, metanje, kotaljenje, …

v telovadnici (1) v telovadnici (2)

Vzgojiteljice skupin prvega starostnega obdobja: Pikapolonic, Polžkov in Medvedkov

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content