Enota Najdihojca

Praznovanje rojstnega dne

Eden izmed pomembnih ciljev, ki jim sledimo v vrtcu je, da otroci spoznavajo, da vsi pripadamo družbi in smo vsi enako pomembni. Vzgojitelji omogočamo, da se vsak otrok dobro počuti, razvija občutek pripadnosti ter vzpostavljamo vezi med vrtcem in družinskim življenjem. Idealna priložnost za dejavnosti, ki to omogočajo, je praznovanje rojstnih dni otrok. Starši in vzgojitelji se medsebojno dogovarjamo o željah otrok in načinih, kako praznovati. Vsako praznovanje je edinstveno in trudimo se, da se vsak otrok na svoj dan počuti posebnega.

Resnično drugačno izkušnjo pa nam je nudilo praznovanje Erikovega rojstnega dne. Obiskala nas je njegova babica, sicer članica Družinskega gledališča Kolenc. S seboj je prinesla Erikove prijatelje, ki jih še nismo imeli priložnosti spoznati: navadnega udava Miška, tenreka Biserko tet krastači Pikico in Pikca. Na pristen način so jih spoznali tudi ostali otroci naše skupine. Vsi otroci so se s temi edinstvenimi živalmi zabavali, se učili in razvijali svojo domišljijo ter občutek pripadnosti. Občutili so radovednost in veselje ob spoznavanju novih bitij ter raziskovanju njihovih značilnosti. Nekateri otroci so bili najprej previdni, vendar so se hitro sprostili in začeli sodelovati v dejavnostih. Skozi interakcijo z živalmi so razvijali empatijo in spoštovanje do živalskega sveta ter se učili o pomembnosti skrbi za naravo.

Otroci so bili navdušeni nad nenavadnimi živalmi, ki  jih je prinesle Erikova babica in bogatejši za novo izkušnjo.

Ema Knežević

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content