Enota Najdihojca

Pravi geologi – raziskovalci

Otroci se vsakodnevno srečajo s snovmi, ki so del NARAVE, del ZEMLJE in del GEOLOGIJE. Prav je, da zgodaj začnejo stopati na pot raziskovanja, da potešijo radovednost z lastno aktivnostjo. Z izletom na Sitarjevec sva strokovni delavki vrtca Najdihojca želeli otroke navdušiti, da opazujejo naravo okoli sebe, jo zaznavajo z vsemi čutili ter da bi znali odkrivati skrivnostni svet pod njihovimi nogami. Tako so na vzponu na Sitarjevec skupaj odkrivali še neodkrite skrivnosti, čeprav so nama povedali, da so že bili na Sitarjevcu. S pomočjo raziskovalnih pripomočkov, so opazili najmanjše živalce, žilice drevesnih listov, svetlikajoče in barvne kamenčke, katerim so sami rekli kristali. Ves zaklad, ki so ga skrbno spravili v svoje vrečke so prinesli v vrtec, da bi ga opazovali in primerjali tudi še kasneje. Vsak izmed otrok ima svojo škatlo, ki smo jo skupaj poimenovali ZAKLAD NARAVE. V njej so stvari, ki jih je otrok našel na izletu. Zbirka mu bo omogočila, da sam ugotavlja, raziskuje, sprašuje in se tudi veliko nauči iz sveta ne-žive narave in del tega, kar ga pravzaprav vsakodnevno obdaja.

raziskovalci  raziskovalci3

Otroci so ta dan staknili glave skupaj in dan je bil bister in lep kot marsikateri dragoceni kristal.

Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ.

Gordana Žagar, vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content