Enota Najdihojca

Pikapolonice na snegu

Vse je preprosto, če gledaš na svet z otroškimi očmi. Potem tudi zima postane čisti užitek. Medtem, ko se odrasli pritožujemo nad snegom, mrazom in slabimi razmerami na cesti, otroci enostavno – uživajo. Ob tem seveda pridobivajo dragocene izkušnje, naloga odraslih pa je, da jim to omogočimo. Čeprav oblačenje v tem letnem času predstavlja pravi projekt, tudi z najmlajšimi pogosto odidemo na sneg.

zima-najdi (1)zima-najdi (2)zima-najdi (3)zima-najdi (4)

Otrokom želiva ponuditi čim več gibalnih vzpodbud na prostem in zasnežen hribček pred vrtcem je kot nalašč za to, saj malčkom omogoča sproščeno izvajanje naravnih oblik gibanja. Dodatno vzpodbudo predstavlja tudi uporaba bobov, s katerimi se je večina otrok letos prvič srečala, zdaj pa se z njimi že samostojno spuščajo po hribčku. Čisti užitek!!!

Vida Žontar, vzgojiteljica

 

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content