Enota Najdihojca

Otvoritev olimpijskih iger na Gričku

Pa smo jih dočakali. ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE SOČI 2014. Ja, prav ste prebrali, tudi mi, mali in veliki iz vrtca na Gričku, se že nekaj časa pripravljamo na ta svetovno pomemben dogodek, ki smo mu priča le vsake štiri leta. Prav danes smo svečano izobesili olimpijsko zastavo, ki smo jo ustvarjali teden dni. Spoznali smo, da je na olimpijski zastavi pet barvnih krogov, ki so med seboj prepleteni, kar nakazuje na povezanost narodov, medsebojno spoštovanje in prijateljstvo. Vsak barvni krog predstavlja določeno celino. V ponedeljek smo izdelali črn krog, ki označuje Afriko. Ugotovili smo, da tam živijo Afričani. Poiskali smo Afriko na zemljevidu Sveta in na globusu. Poleg skupinskega kroga, ki smo ga kasneje uporabili za izdelavo zastave je vsak otrok pobarval, še svoj manjši črn krog, ki ga je potreboval za izdelavo svoje zastave. V torek smo izdelali moder krog, ki predstavlja Evropo, v sredo rdečega, s katerim označujemo Ameriko. V četrtek smo barvali z rumeno, ki je značilna za Azijo in v petek zeleno, ki predstavlja Avstralijo z otoki. Ko smo ob poslušanju Olimpijske Ode svečano razobesili zastavo, so otroci kar obnemeli.

IMG_3761 - Copy IMG_3766 - Copy
Opazila sem, da so bili ponosni na izdelek, ki so ga ustvarjali s skupnimi močmi. Spoznali smo že tudi nekaj športnih disciplin, ki bodo na sporedu zimskih olimpijskih iger. Komaj pa čakamo ponedeljek, da si bomo lahko »v živo«,  v dopoldanskem času ogledali tekmo in stiskali pesti za naše športnike. Vsakodnevno bomo beležili rezultate naših junakov in izdelali športno opremo za posamezne discipline. Skozi celotne igre nas bo spremljalo geslo: važno je sodelovati in ne zmagati. Za zaključek pa se nam obeta še presenečenje, saj nas bo obiskal nekdo, ki je ta trenutek v Sočiju. V upanju, da bomo v tem mesecu slišali tudi kdaj slovensko himno, vas lepo pozdravljamo.

Teja Šuštar, vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content