Enota Najdihojca

Opazovalni sprehod v naravo

Po dopoldanski malici smo se z otroki iz skupine Pikapolonice odpravili na daljši sprehod. Pot nas je najprej zanesla mimo starega mestnega jedra Litije, kjer smo opazovali različne trgovine ter srečevali ljudi. Nato smo se povzpeli na obgozdno pot, kjer smo najprej opazili kako je narava že vsa zelena. Ustavili smo se tudi ob manjšem izviru. Vsi smo se spraševali od kod prihaja vsa ta voda?

sprehod sprehod1

Poslušali smo žuborenje vode, petje ptic, pihali smo regratove lučke, srečali smo prijaznega mucka in psa, nato pa smo se počasi odpravili proti vrtcu. Premagati smo morali še veliko stopnišče, katero je otroke zelo utrudilo, za to smo se po kosilu brž odpravili na počitek.

Otroci so na sprehodu dokazali, da kljub starosti lahko premagajo vse ovire ter da neizmerno uživajo v gibanju, zato se bomo zagotovo še kdaj opravili na takšno pot!

Luka Mohar, pomočnik vzgojiteljice

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content