Enota Najdihojca

Obisk starih staršev v Najdihojci

Medgeneracijsko sodelovanje je pomembno tudi v sodobnem času, ko se zdi, da vse znanje črpamo preko družbenih medijev. Sodobna družba mora vlogo starejših v njej na novo ozavestiti, zato je potrebno medgeneracijski povezanosti in solidarnosti posvečati vso skrb in pozornost ter prevzeti vsak svoj del odgovornosti.

V Vrtcu Litija se zavedamo, kako dragoceno je prenašanje znanja, izkušenj in vrednot iz generacije v generacijo, naši otroci pa to preprosto čutijo.

 Tradicionalen obisk starih staršev v enoti Najdihojca je lep primer sožitja in pristnih medgeneracijskih vezi. Dedke in babice, mame in ate, none in nonote,  pradedke in prababice, smo tudi letos povabili na obisk v vrtec. Otroška razigranost vnučkov ter modrost in izkušenost starih staršev sta se združili in prelili v navdihujočo energijo. Veseli in počaščeni smo, da si, nam tako ljubi gostje, vzamejo čas in se nam radi pridružijo na vsakoletnih srečanjih.

V prijetnem vzdušju  je dopoldne kar prehitro minilo, lepi spomini pa bodo ostali za vedno.

Vida Žontar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content