Enota Najdihojca

Ko bom velik bom …

… gasilec, vojak, frizerka, delavec, kuhar, policist in šofer, naštevajo otroci. Otroci imajo radi poklice pri katerih nekdo nekaj konkretnega počne. Všeč so jim zanimivi pripomočki in predmeti s katerimi lahko rokujejo.

Pri Gosenicah v mesecu maju spoznavamo različne poklice. Obiskali so nas že policisti s konji, kužki in delovnim vozilom. Vojaka sta nam pokazala svojo vojaško opremo in njuno oklepno vozilo.

Povabilu na obisk se je prijazno odzvala tudi obrtnica frizerka Maja Indof iz Vač. Prinesla je polno košaro in kovček frizerskih pripomočkov. Vse nam je pokazala in dovolila, da tudi mi vse primemo v roke in se poigramo. Medtem, ko je Maja vsem urejala pričeske, smo se preizkusili v vlogi frizerja.  Drug drugega smo »barvali«, česali in delali čopke. Otroci so z novimi frizurami ogledovali drug drugega in sami sebe v ogledalu in bili nadvse ponosni. Ko so odhajali domov, so vsi z navdušenjem pokazali svoje frizure tudi staršem.

Še kakšen poklic nas čaka do konca meseca in verjamem, da bodo otrokom vsi prav tako zanimivi, kot prvi trije.

Polona Šinkovec, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content