Enota Najdihojca

Knjižničarka v vrtcu

V okviru projekta opismenjevanja smo v vrtcu otrokom nudili stimulativno opismenjevalno okolje, na voljo so imeli različne knjige, revije, spoznavali so slikopise, bibarije, prstne igre in še mnogo drugega. Izvajali smo različne dejavnosti, preko katerih so otroci bogatili svoj besedni zaklad in razvijali domišljijo.  Kljub temu, da so na Gričku  otroci prvega starostnega obdobja, smo  zelo dobro sodelovali z Knjižnico Litija. Ker so otroci še  premajhni  za sprehod do knjižnice, nas je knjižničarka ga. Tatjana Renčelj večkrat obiskala v vrtcu. S seboj je vedno imela knjige primerne najmlajšim otrokom. Otroke smo navajali na primerno ravnanje s knjigami, spoznavali pa so tudi delo knjižničarke.  Najbolj pa so  otroci vsakokrat čakali na pravljico, ki so ji z veseljem prisluhnili.

marjetice 2013 2.del 047marjetice 2013 2.del 048

 

marjetice 2013 2.del 049marjetice 2013 2.del 051

V tem mesecu pa smo otrokom pripravili pravljico malo drugače. Odpravili smo se do bližnje gozdne jase, kjer smo se ob gibalni igri Čarovnik najprej razgibali. Začarani v medvede, zajčke, ježke in še kaj, so otroci z veseljem pokazali svojo gibalno domišljijo. Ko so se utrudili, so se posedli na odeje in prisluhnili pravljici o Petelinčku, ki se je učil peti. Poslušanje pravljice v naravnem okolju jim je bila zanimiva in prijetna izkušnja, sodelovali so s knjižničarko in po končani zgodbi kikirikali petelinčku v pomoč.

Renata Mlinar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content