Enota Najdihojca

Izlet na Breg pri Litiji

V sredo 4. junija 2014 je bil za otroke iz skupine Mravljice prav poseben dan. Odpravili smo se na daljši izlet. Pot nas je vodila na Breg, k naši Tii, ki ima doma mini živalski vrt.

Vreme nam je bilo naklonjeno in malce daljša pot nam ni delala posebnih težav. Po prihodu na cilj smo se najprej okrepčali s sadjem in domačim bezgovim sokom, nato pa nam je Tiina mami pokazala živali k domujejo pri njih. Videli smo psa, činčilo, zajce, kokoši, ovco in konja. Otroci so vse živali z zanimanjem opazovali, božali, hranili in nekatere celo jezdili. Ravno jezdenje konj je bil po mnenju otrok najbolj zanimiv del izleta. Čisto vsi otroci so se preizkusili v jezdenju, se seznanili s konjsko opremo in priskočili na pomoč pri čiščenju konja.

Še enkrat zahvala ga. Tadeji za prijetno dopoldne v družbi njihovih živali.

Teja Šuštar in Simona Dobčnik, vzgojiteljici

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content