Enota Ribica

Zakaj si moram umivati roke?

Zima je čas bolezni in prehladov, vzrok zanje pa so mali virusi in bakterije, ki jih žal ne vidimo, da bi se jim ognili. Naše telo  je zaradi različnih dejavnikov pozimi slabše pripravljeno na boj proti njim. Zato pozimi pogosteje zbolimo. Skozi cel mesec januar smo v vrtcu spoznavali kako se pravilno obleči in obuti za zimski čas. Vendar mraz sam po sebi ne povzroča bolezni.

Spraševali smo se: Kako preprečiti, da ne pridemo v stik z »bacili« in ne zbolimo? V zeleni sobi smo si na roke pričarali »bacile«, prebrali zgodbe,… Spoznali smo  pravilno higieno rok ter se poigrali v igri vlog, kot je zdravnik, medicinski tehnik, bolničar …  Seznanili smo se, kako nam ponagajajo bakterije, da zakašljamo ali kihnemo. Če kihnemo v dlan in si potem ne umijemo rok, bakterije prenesemo na igrače in ostale otroke.

Spoznali smo tudi katera hrana krepi naše telo in ga varuje pred boleznimi. Kot vedno pa smo tudi veliko telovadili.

Tanja Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content