Enota Ribica

Tradicionalni zajtrk v Ribici

Mmmmm … Je zadišalo po svežem domačen kruhu, ki smo ga namazali s slastnim medom Slovenskih čebel in domačim maslom ob tradicionalnem zajtrku v našem vrtcu. Pobudnik akcije je Čebelarska zveza Slovenije, ki to tradicijo organizira že deveto leto. Namen je spodbujanje in promoviranje k uživanju lokalno pridelane hrane. Vsi vemo, da je najbolj zdravo prav tisto, kar je pridelano doma, na naših kmetijah in ni povezano s transportom, kar bi okrnilo kvaliteto hrane.
Mi smo zajtrk organizirali tokrat malo drugače. Najprej nas je s svojim obiskom razveselil čebelar, prijeten gospod, ki je otrokom na hudomušen način povedal zgodbico o čebelici Maji in Viliju. Namen zgodbice ni bil kopičenje nepomembnih informacij ampak jasno sporočilo vsem nam: naša hrana je odvisna od teh marljivih živalic, zato se moramo do njih obnašati spoštljivo. Želeli smo si tudi pričarati družinsko, domače, vzdušje tako s pripravo prostora kot tudi s samim druženjem. Pozajtrkovali smo vsi skupaj, v telovadnem prostoru, ob pogrinjkih na mizah, kar so opazili tudi otroci. Vse je potekalo zelo umirjeno ter prijetno. Za popestritev smo si predvajali tudi glasbo in ob njej zapeli tudi kakšen verz. Prijetno druženje nas je navdihnilo z idejo, da bi takšen zajtrk lahko ponovili tudi ob kateri drugi priložnosti.

IMG_0836 IMG_0837

Iris Mohar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content