Enota Ribica

September in oktober v vijolični sobi

Kljub trenutnim razmeram in omejitvam smo že dodobra zakorakali v novo šolsko leto, ki je tudi letos žal drugačno. Ampak mi se ne damo motiti in smo leto začeli z veliko optimizma, veselja in polno novimi idejami, da ga bomo preživeli kot ga je treba. Otroci so se vrnili spočiti in polni pričakovanj. Najprej smo morali ponoviti, oz. se spomniti naših pravil in dnevne rutine, ki se je malce pozabila med počitnicami. Uvajali smo tudi štiri nove prijatelje, ki sedaj že pogumno hodijo v vrtec in solzice puščajo doma. Skupaj smo si uredili igralnico in kotičke ter se usmerili v prosto igro. Vzgojiteljici sva opazovali kaj otroci potrebujejo, počnejo in si tako zastavili globalne cilje v najinem letnem načrtu.

Mesec oktober je bil jesensko obarvan. Naši glavni cilji so se nanašali na doživljanje jeseni kot letnega časa, ki prinaša polno dobrot, barv, zvokov in pestrega življenja v neposredni naravi. Bili smo zelo veliko zunaj, v gozdu in na daljših sprehodih. Otroci so pridobivali različne izkušnje, znanja, spretnosti povezane z opazovanjem okolja, sprememb, ročnih spretnosti, veselja in lastnih pridobivanj znanj. Žal pa smo imeli v tem mesecu tudi veliko izpada vzgojiteljev, otrok zaradi bolezni. Začasno nas je zapustila pomočnica Monika, ki jo je nadomestila nova delovna moč. Vse to je od nas terjalo kar nekaj prilagoditev, ampak z veliko volje smo zmogli tudi to. V mesec november vstopamo z pozitivizmom in novim elanom za delo naprej.

Iris Mohar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content