Enota Ribica

Prvič v vrtcu

V zeleno skupino v enoti Ribica je letos prišlo kar štirinajst novih otrok. To pomeni štirinajst sončkov, presenečenj in nepoznanih značajev. Vse to predstavlja veliko prilagajanj, potrpljenja, inovativnosti in iznajdljivosti za vzgojitelje in otroke.

Mesec oktober je bil obsijan s soncem in je tako posušil večino solzic ter že pričaral nasmehe na otroških obrazih. Uvajanje je potekalo po pričakovanjih. Otroci so se v tem času predvsem spoznali z vrtcem, zaposlenimi, vrstniki, igračami in pa tudi s pravili in našo rutino. S pomočnico želiva, da se preko vsega tega počutijo sprejete in varne. Vsi so se čustveno navezali na naju, zato so najini objemi že zelo zaželeni. Občutiva toplino otrok, ki nama jo izkazujejo. Počasi pridobivajo tudi določene veščine in spretnosti, ki jim bodo olajšala življenja, hkrati pa so spodbudile tudi nekaj odklanjanja in trmice. Hkrati se razvija tudi igra in raziskovanje okolice. Trenutna tematika se dotika jesenskih vsebin. Otroci se igrajo z naravnimi materiali iz gozda, s čimer razvijajo spretnosti rok in očesne percepcije. Spoznavajo se z gibalnimi izzivi, pesmicami, bibarijami, pravljicami. Največ pozornosti pa posvečava razvijanju samostojnosti in spretnostim ob manipuliranju s predmeti. Tudi na igrišču se  že prav dobro počutijo.

Ko se v naši igralnici zgodi spet kaj novega, pa se oglasimo zopet.

Iris Mohar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content