Enota Ribica

Nekaj ti moram povedati – tema Tedna otroka

V letošnjem Tednu otroka smo posvečali veliko pozornosti  komunikaciji, še posebno pa čustvom.  Z otroki smo se veliko pogovarjali,  jih spodbujali k izražanju svojih misli, čustev, počutja. Otrok ima lahko mnogo stisk in vsaka izmed njih je zanj neznansko velika, pogosto ga boli in obremenjuje tako zelo, da se zapre v svoj svet. Če želimo vselej delovati v otrokovo največjo korist,  ga moramo poslušati, slišati, razumeti in storiti vse, da mu omogočimo zadovoljno in ustvarjalno otroštvo.

Skozi cel teden smo spoznavali različna čustva ter jih povezovali z izrazi na obrazu, veliko smo se gibali, ogledali smo si predstavo senčnih lutk Repa velikanka. Veliko smo plesali in peli.  Cel teden smo zbirali sadje, da smo si lahko čisto sami skuhali slivovo marmelado. S kuharico Petro smo spekli hrustljave kruhove palčke in se zadnji dan z dobrotami posladkali.

Ob vsem dogajanju pa smo predvsem uživali, se družili in ohranjali veselje in preprostost na katero prevečkrat pozabljamo.

V imenu kolektiva enote Ribica: Tanja Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content