Enota Ribica

Kdaj si nazadnje naredil katero stvar prvič …

Misel na tradicionalni slovenski zajtrk nas je vodila skozi cel mesec november. Vseskozi smo spoznavali dobrote tradicionalnega slovenskega zajtrka. Posebno pozornost smo namenili kruhu. Danes se vsi po kruh odpravimo v trgovino ali v pekarno in to je postalo povsem običajno opravilo.

V vrtcu Ribica smo se odločili, da ga spečemo sami. Večina od nas se je peke lotila prvič. Najprej smo pri kuharici Petri pobrskali za recepti. Da ga nebi pozabili, smo ga zapisali na velik plakat (slikopis). Želeli smo, da otroci spoznajo, kako moka, sol in kvas pridejo na police in do nas. Skozi dneve smo spoznavali posamezne sestavine ter postopek pridobivanja. Po navodilu kuharice in recepta smo zmešali vse sestavine, oblikovali testo in spekli slastne žemlje in kajzerice. Otroci so jih odnesli domov in skupaj s starši poizkusili njihov prvi kruh.

Tanja Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content