Enota Ribica

Gregorjevo v vrtcu Ribica

»Danes se ptički ženijo, poslušajte kako pojejo in se pogovarjajo«, je bil komentar otrok na sprehodu po gozdu. Seveda, pomlad je tu, narava se je začela prebujati, vzklile in zacvetele so prve cvetlice. Star običaj namreč pravi, da se na Gregorjevo  podaljša dan, tako da kmetje niso potrebovali več petrolejk, Gregor pa je znan kot prinašalec luči. Z metanjem različnih gorečih predmetov v manjše potoke so pozdravili prihod sonca in pomladi.

V vrtcu Ribica smo se odločili, da na predvečer Gregorjevega povabimo starše in otroke, da skupaj naredimo »gregorčke«. Domišljija ni poznala meja. Mali in veliki prsti so iz lubja, palic, listja, vejic in vrvi izdelali zanimive ladjice različnih oblik, velikosti in ponosni umetniki so se težko ločili od svojih izdelkov. Nanje so nalepili še svečke in jih spustili po reki Savi.

Male lučke so plavale v soju odseva luči javne razsvetljave, gregorčki pa so odplavali v želji, da nas povežejo, združijo in nam razsvetlijo naša srca.

Milena Bratkovič, vodja enote

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content