Enota Ribica

Družinsko aktivno srečanje v Ribici

V mesecu marcu smo tudi v Ribici praznovali kar dva družinska praznika. Da ne bi bila praznovanja vsakič enaka in monotona, smo se strokovni delavci odločili, da bomo tokrat praznovali bolj zdravo in aktivno, s čimer bomo vsi skupaj pridobili nekaj novega in koristnega. Včasih je veljalo, da so osnovne biološke potrebe otroka hranjenje, spanje, čustvovanje, nihče pa ni govoril o potrebi in pravici do gibanja. Že nekaj časa opažamo da prihajajo generacije otrok, ki so vse manj gibljive in v gibanju ne znajo uživati in se sprostiti, zato smo organizirali telovadno urico. Danes je dokazano, da je dober gibalni razvoj in aktivnost otroka močno pogojena s kasnejšim branjem, pisanjem, računanjem ter samim intelektom otroka. Aktivni otroci so veliko bolj umerjeni, sproščeni, znajo slediti in so zadovoljni sami s seboj. V ta namen v naše vrste dostikrat pride tudi gospa Majda Končar, ena najboljših strokovnjakinj na tem področju, ki nam konkretno pokaže svoje metode, ki jih potem strokovni delavci preizkušamo tudi z otroki. Vse to znanje, smo želeli podeliti tudi s starši, na družinskem razgibavanju v telovadnici. Za pravilnost izvedenih vaj in iger so poskrbeli kar otroci iz Modre igralnice, ki to že zelo dobro znajo.

Udeležba je bila zelo dobra in občutek smo imeli, da smo vsi skupaj zelo uživali, ko smo se podajali preko poligona in se igrali različne gibalne igre. Naš namen pa ni bil samo izvesti gibalno urico, ampak narediti nekaj pozitivnega za vse nas. Staršem smo želeli predstaviti tudi enega od načinov, kako kvalitetno in koristno preživeti čas z otrokom in koliko jim to v resnici pomeni.

Iris Mohar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content