Enota Ribica

Ali zdravje lahko kupiš?

To smo se spraševali v Vijolični igralnici meseca januarja in tudi polovico februarja. Tema je otroke zelo pritegnila, bila je obsežna, zato smo jo tudi raztegnili na dva meseca. Razdelili sva jo na tri podteme, ki so vključevale vse o nas, zdravo prehrano ter fizično in psihično zdravje. O slednjem se danes zelo malo govori, saj le poudarjamo, da je za zdravje pomembna prehrana, pozabimo na bistvo našega obstoja, to sta gibanje in zdrava psiha. V oporo pri tematiki so nam bile slikanice s tematiko o strpnosti, drugačnosti, potrpežljivosti, minljivosti ter različne enciklopedije o človeškem telesu. Želeli sva, da otroci vsaj malo spoznajo sebe ter druge in kako vzdrževati odnose med seboj glede na našo različnost. Določene slikanice so se jih zelo dotaknile, še zlasti ker so bile tematike njim nepoznane ter »pretežke«, vendar otroci marsikaj dojamejo če mu to poveš na neprisiljen način. Velik poudarek smo dali tudi gibanju, zlasti spoznavanju in obvladovanju telesa,v različnih situacijah in prostorih. Krepili so gibljivost, moč, vztrajnost in urili gibalne izzive. Na koncu teme smo skupaj ustvarili prehransko piramido, ki nas večkrat spomni na zdrava in nezdrava živila in jo imamo stalno izobešeno v kotičku.

Iris Mohar

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content