Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Zrcalce

Ko so starši pripravljeni sodelovati, z nami deliti svoje talente in za svoje otroke narediti nekaj več …  Prav to smo vzgojiteljice v oddelkih Polhki in Polžki prepoznale v preteklem letu. Iz tega spoznanja se je rodila zamisel, ki je začela rasti. Starši otrok, ki so takrat utegnili in želeli sodelovati, so za svoje otroke začeli pripravljati veliko pravljično presenečenje. Na prvem srečanju so izbrali pravljico Zrcalce, nato pa naredili načrt, vse od priprave vabil, scenarija, glasbe, končne uprizoritve do zaključne pogostitve. Niti staršem niti nam ni bilo težko kar nekaj popoldnevov priti v vrtec, da bi vse to uresničili. A tik pred težko pričakovano premiero, ko so otroci, babice in dedki že dobili vabila, je koronavirus prekrižal vse načrte in preprečil, da bi Zrcalce zableščalo na odru. Vseeno smo tako starši kot vzgojiteljice upali, da bo že prišel čas, ko bomo lahko tudi to izpeljali, a je trajalo predolgo. Otroci si kljub vsemu zaslužijo spoznati pravljico, v katero so njihovi starši tako resno zagrizli. Zato smo v tem mesecu, ko mamice in očki  praznujejo, vzgojiteljice zaigrale to zgodbo in otrokom predale darilca, ki so jih starši pripravili za svoje otroke.

Dragi starši, hvala, ker ste sodelovali ter bili pripravljeni igrati za nas in razveseljevati otroke. Žal nam tokrat izvedba ni uspela, a ko bo le mogoče, bomo z veseljem spet odprli vrata in z vami ustvarjali velika presenečenja.

Lepo je bilo v družbi z vami.

Pija, Klavdija, Lidija in Tjaša

FOTOGRAFIJE