Enota Kekec

Teden otroka v enoti Kekec

V Vrtcu Litija vsako leto praznujemo Teden otroka, ki temelji na obeleževanju svetovnega dneva otroka. Letošnja tema je bila »Svet, v katerem želim živeti«. V enoti Kekec na Savi smo vzgojiteljice pripravile za otroke različne dejavnosti.

V tednu otroka smo telovadili s Šolo zdravja KS Sava, dedki in babicami otrok. Dedki in babice se radi družijo z nami. Nad tovrstnim srečanjem so bili navdušeni, saj je medgeneracijsko srečanje tako pozitivno in prijetno. V dogovoru s PGD Sava in POŠ Sava smo uspešno izvedli skupno evakuacijsko vajo (požar). Zatem smo si ogledali notranjost gasilskega doma z opremo. V sklopu sodelovanja s šolo smo v tem tednu pričeli s projektom »Beremo mlajšim«. Otroci 5. razreda  so nam prebrali lepo jesensko pravljico Veveričina skrivna zaloga. Zatem smo odšli na vrtčevsko igrišče, kjer smo skupno s šolarji pripravili jesensko delavnico in izdelke razstavili v kotičkih za starše.  Razveselili smo se skrivnostnega obiska v našem vrtcu. Obiskala sta nas papagaja Žak in Ruby z Laro in Samom. Papagaja sta se pogovarjala, oponašala glasove, luščila arašide, razstavljala lego kocke … Lahko smo ju tudi pobožali. Bilo je zabavno in lepo. Poskrbeli smo tudi za druženje v enoti in dobro počutje. Starejši otroci so z vzgojiteljicami šli na izlet do gradu Ponoviče.  Iz našega vrtička smo pobrali še zadnjo zelenjavo, skuhali zelenjavno juho in ocvrli krompirček.

Hvala vsem, ki ste nam polepšali dneve in pomagali odkrivati svet, v katerem želimo živeti.

Maridi Mustedanagič, vzgojiteljica in vodja enote

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content