Enota Jurček

Čarobno pravljični december pri Mucah

Dodobra smo že zakorakali v najlepši mesec v letu. V mesec, ki je namenjen izpolnjevanju želja, izrekanju dobrih misli, stisku rok in druženju. Čarobno pravljični december smo v enoti Jurček v skupini Muce pričeli z novoletno delavnico za starše, kjer so otroci in starši skupaj izdelali darilno vrečko in voščilnice. Vzgojiteljice bomo darilno vrečko poslale dedku Mrazu, on pa nam bo v njej pripeljal darilo. Nato se je pravljično čarobni december nadaljeval z izdelovanjem dekoracije za okna in vrata našega vrtca, otroci so pri umetnosti uživali in izražali svoje občutenje v njej. Drugi teden v decembru smo pri mucah pričeli s peko piškotov. Tako smo se pripravili na novoletno čajanko in v svojo sredino so otroci povabili svoje babice in dedke. Skupaj z vnučki so izdelali svetila – lučke, katere bodo uporabili za nočni pohod po Jevnici in iskanju dedka Mraza. Do konca meseca otroke čaka še nekaj presenečenj: obisk dedka Mraza, praznovanje prvega zimskega dne, ogled dramatizacije Zvezdica zaspanka v šoli in seveda ne smemo pozabiti na druženje s prijatelji iz sosednjih skupin. Vse naše dejavnosti si lahko ogledate na priloženih fotografijah.

Mateja Novljan mag. prof. pred. vzg. – pomočnica vzgojiteljice

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content