Enota Taček

»Zakaji in zatoji radovednosti« …

… je bil tematski naslov letošnjega tedna otroka, ki je vsako leto v prvem tednu oktobra. Seveda ni potrebno posebej poudarjati, da je naslov resnično otrokom pisan na kožo, kajti otroška radovednost, raziskovalnost in domišljija nimajo meja.

Da zadostimo tem potrebam, v  Vrtcu  Litija s prednostnimi nalogami čez celo šolsko leto pripravljamo dejavnosti, ki podpirajo zgoraj našteto. V tednu otroka pa smo še bolj poglobljeno pripravile obogatitvene dejavnosti.

V enoti Taček so otroci lahko preizkusili svoje prve plesne korake s plesno šolo NLP, se podali v domišljiski svet ob spremljavi zvočnih posod. Radovednost so si potešili z raziskovanjem gozda in ogledom eksperimenta »vulkan« ter iskanja skrivnosti v zemlji. Ob sodelovanju s starši so otroci uživali ob zgodbi Želod za malico ter se preiskusili pri igri z lutko. Degustirali smo jedi iz buč na Bučnfestu, druženju s starši.

Skratka, res teden bogat z vsebinami in dejavnostmi, ki ga zadovoljno zaključujemo tako odrasli kot otroci.

Mojca Grošelj Radulovič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content