Enota Taček

S skupnimi močmi nad vročino

Otroci in odrasli iz vrtca Taček smo zelo ponosni na to, da »domujemo« v gasilskem domu. Tako včasih, ko »gasilci spijo«, prav po tiho obiščemo njihove prostore in pogledamo kje imajo spravljeno svojo obleko, čelade in škornje. Njihov kamion pa ima tako velika kolesa, kot so veliki nekateri otroci.

Ker pa imajo gasilci tudi veliko cevi za vodo, so nam pripravili vodni dan. Z vodo so napolnili bazene ter pripravili zabavno dejavnost s ciljanjem tarče z vodnim curkom.

Strokovne delavke se trudimo za čim bolj pestro preživljanje časa na prostem.  Postavile smo labirint, opazujemo in pobiramo jagode iz visoke grede, ki smo jo postavili že lansko leto. Skupaj z gasilci pa skrbimo za urejenost igrišča in grabimo ter pospravljamo pokošeno travo.

Zahvaljujemo se vsem gasilcem PGD Hotič, ki so z dobro voljo sodelovali z nami čez celo šolsko leto.

Mojca Grošelj Radulovič