Enota Sonček

Skup se mava dobr

Skup se mava dobr’ je bilo letošnje vodilo v Tednu otroka, ki je potekal v začetku oktobra. V enoti Sonček so se ti dnevi vrteli okoli koruze, imenovali smo jih Koruzijada. V ponedeljek so si otroci ogledali dramatizacijo „Koruzno darilo“, po priredbi ljudske zgodbice „Zajček in repa“, ki smo jo zaigrale vzgojiteljice iz enote. V torek so se starejši otroci skupine Kužki podali v vas Klenik, na kmetijo Grilc, kjer so ličkali koruzo, otroci skupine Muck pa so medtem v vrtcu spekli kruh. Sreda je bila namenjena pečenju poskočnih kokic in kinu, v sklopu katerega smo si ogledali risanko Želodko Superca. Četrtek je bil bolj športno obarvan. Starejši otroci so odtekli štafeto s koruznim „štokom“ in se nato pridružili še koruznemu krosu, ki so ga tekli prav vsi otroci iz enote. Med vsemi temi dejavnostmi so otroci tudi likovno ustvarjali s koruznimi semeni, iz katerih so izdelali broške ter sončke iz ličkanja. Za Montessori igre so imeli na razpolago sipki material, kot sta koruzni zdrob in koruzna zrna ter plastelin iz koruznega zdroba. Petki so v enoti Sonček namenjeni daljšim izletom, ki se jih udeležujejo otroci iz starejših dveh skupin. Odpravili smo se proti zaselku Losce, kjer smo nabirali kostanj in ga nekaj tudi spekli na ognjišču. V gozdu smo našli celo vrsto različnih gob, ki pa smo jih raje prepustili gozdnim živalim. Koruzni teden je prehitro minil prav tako kot je prehitro zmanjkalo koruze. Nekaj fotografij si lahko ogledate TUKAJ.

Zdenka Juvan Nagode