Enota Sonček

Zaključek v enoti Sonček

Letošnji zaključek enote Sonček je potekal na Mačkovcu. Nekoč je tu stal grad imenovan KATZENBURG (Mačji grad).

Vsak petek v tem šolskem letu smo ga z otroki obiskovali, očistili dve vrtači, ki se nahajata na tem kraju in v njih uredili kurišča, gugalnice, napeli vrvi med drevesi, uredili kegljišče ter se igrali domišljijske igre. Vse to smo na koncu leta želeli pokazati staršem ter se za en popoldan preseliti v tiste čase, ko so tod hodili še vitezi in princese.  Začetek potovanja v preteklost je bila lovska koča na Mačkovcu. Nato nas je pot vodila po stezici do velikanske pajkove mreže, na katero je pajek napletel mošnjičke z navodili. Pravilno pot so kazale puščice, ki so dečke usmerile v gozd med drevesa, kjer so iskali lesene kroge in usnjene trakove, deklice pa so po gozdnih tleh iskale zelene vrečke s perlicami ter izdelovale venčke iz listja. Vse najdene stvari so prinesli v obe vrtači. V prvi so dečki barvali ščite za viteze, v drugi pa so deklice nizale lesene perle na žice ter si izdelale ogrlico in zapestnico.  Med tem so se v kurišču na žerjavici v vrtačah pekli krompir ter jabolka. Za gašenje žeje pa so otroci par dni prej nabrali bezgove cvetove za sirup. V letošnjem letu nas zapušča trinajst otrok, od tega pet princes ter osem princev.

V spomin so dobili lončene posode s kredami na katere se lahko riše in piše z njimi. Iskanja pa še ni bilo konec. Blizu debel v gozdu  so kamni skrivali še nekaj kosov lesene sestavljanke, ki je ponazarjala grad. Žal pa je gozd velik, v njem je veliko dreves, tako da par kosov še čaka na najdbo …

Zdeka Juvan Nagode, pom. vzgojiteljice