Enota Sonček

Vrtec v naravi

V enoti Sonček nas sonce razvaja in vabi ven na travnike in gozd že ob samem vzhodu, medtem ko v dolini še vztraja megla. Skoraj dobesedno smo se preselili na gozdno jaso v bližnjem gozdu. S seboj smo prinesli odeje, posodice, različna oblačila in še bi lahko naštevali. Otroci so si nato ob jasi med drevesi uredili kotičke-stanovanja. Vsako stanovanje je bilo opremljeno s predmeti ene barve npr. ena skupina otrok je imela stanovanje opremljeno samo z rdečimi stvarmi, druga z rumenimi in tako dalje.

Naslednji dan so otroci  samostojno pripravili dramatizaciji pravljic o Muci Copatarici ter Rdeči kapici, kar v gozdu med drevesi, kjer so gledalci morali hoditi za igralci med njihovo igro na precej veliki sceni.

??????????????????????????????????????????????????????????????
Tretji dan smo praznovali rojstni dan, iskali jesenske plodove in ob božanju sončnih žarkov pojedli kosilo kar tam, na naši gozdni jasi.

Zdenka Juvan Nagode, pom. vzgojiteljice

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content