Enota Sonček

Prihod pomladi na sončne Vače

DEKLICA POMLAD
Bo pomlad še kdaj, povej,
in s cvetjem posute trate
in v senci zelenih vej
postelja zame in zate.
(F. M. Ježek)

Tudi v enoti Sonček smo komaj čakali na pomlad, zato smo v mesecu marcu na to temo izvedli pester nabor dejavnosti. Nanjo smo se pripravili s spomladanskim čiščenjem igralnic, novo okrasitvijo vrtca in novim znanjem o znanilcih pomladi.

Pogosto smo obiskali gozd in travnik, ter iskali vsakršno sled za skrivnostno deklico. Opazovali smo spremembe v naravi, našli smo spomladanske cvetlice in se igrali z naravnimi materiali. Ves naš trud pa je pritegnil pozornost deklice Pomladi in zato je v vrtec poslala svojo pomočnico palčico Cvetko, da nas pripravi na njen prihod. Deklico smo naposled srečali kar dvakrat in ji povedali ter pokazali vse kar smo se naučili, ona pa nam je v zameno nasula pisano cvetje, nas pobožala s toplimi sončnimi žarki in nas obdala z dobro voljo.

Melita Murnc

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content