Enota Sonček

Počitnice v vrtcu Sonček

V vrtcu Sonček je bilo tudi med počitnicami živahno. Kar nekaj otrok je imelo počitnice, ostali pa so obiskovali vrtec. V juliju smo gostovali v vrtcu Taček v Hotiču. V avgustu je zopet odprl svoja vrata vrtec Sonček, ki je sprejel tudi nekaj otrok iz vrtca Taček.

Dnevi so bili pestri in raznoliki. Od sprehodov v naravi, igralnice v gozdu do izdelovanja raznih likovnih izdelkov. V zadnjem tednu pa smo se pripravljali na nastop na Vaškem dnevu. Letos so nas prosili tudi za izdelavo dveh plakatov za na stojnico, kjer je Krajevna skupnost Vače zbirala prostovoljne prispevke za nakup defibrilatorja. Otroci so barvali in strigli srčke, povedali nekaj misli o srcu, ki so krasile plakata in srčke. Pet starejših otrok se je naučilo deklamacijo:

Piki, piki, pikica,
to bo lepa slikica.
Kratki lasje,
dooolg vrat,
pa ušesa na kvadrat.

Trebušček kot balonček
popek kot bombonček.
Noge so kot palice,
roke so kot vejice.

Piki, piki, pikica,
to je vesela slikica.

S to deklamacijo so nastopili na prireditvi na Vaškem dnevu, ki je bila v nedeljo, 23. 8. 2015.

Tako so otroci iz vrtca Sonček in Taček preživeli igriv in delaven počitniški avgust.

Sabina Zarnik, vzgojiteljica