Enota Sonček

Decembrska dogajanja v vrtcu SONČEK

Advent je čas pričakovanj, veselja in čarobne nagajivosti. Vse to smo želeli pričarati v vrtcu za naše najmlajše. Tako smo v mesecu decembru skupaj z vsemi tremi skupinami pripravili adventno odpiranje vrečk z nalogami in nagajivimi presenečenji. Vsak dan nam jo je zagodel tudi škratek Debelinko, ki nam je pojedel bonbone, razmetal in skrival copate ter igrače, puščal smrkave robčke in nas vsak dan jezil.  V nedeljo, 4. 12. 2022, je bil na Vačah tradicionalni Andrejev sejem, kjer vedno sodelujemo. Letos smo na novoletnih delavnicah s starši izdelali več izdelkov, ki smo jih nato na stojnici tudi ponujali. Večino zbranih sredstev smo namenili za nakup polivalentnih blazin za šolsko telovadnico, katere uporabniki smo tudi mi. Dan kasneje, 5. decembra, nas je obiskala gospa Barbara Vrtačnik, nam predstavila glino kot material za oblikovanje in z nami izdelala okraske za smrečico. 7. decembra smo z avtobusom odšli v Litijo na ogled predstave Glasbene šole Litija »Potovanje škrata Gabriela«. Vmes smo se vsakodnevno pripravljali na novoletni nastop za starše, ki je bil 12. decembra v šolski telovadnici. Predstavili smo se z zgodbo »Lov na medveda«. 14. decembra nas je obiskala gospa Andreja Kovač, ki nas je veliko naučila o polstenju ovčje volne ter z nami izdelala polsten okrasek za smrečico.  Prinesla nam je več polstenih izdelkov, s katerimi so se lahko otroci igrali  v kotičku »trgovina«. V četrtek, 15.12., so se predšolski otroci, v sklopu Vrtca Litija, na povabilo predsednika republike g. Boruta Pahorja z avtobusom odpeljali v Ljubljano in si ogledali predsedniško palačo. Le dan kasneje nas je obiskal Dedek Mraz in fotografinja Marjanca. Zadnji teden pred prazniki smo na šponedeljek s pomočjo babice Nevenke Klopčič pripravljali, oblikovali in pekli slastne medenjake. Popoldne istega dne smo na čajanko povabili še starše in stare starše skupine Kužki. Otroci so jim postregli piškote in več vrst čaja. Pred čajanko so otroci na modni reviji staršem predstavili še izdelke iz polstene volne. V istem tednu so nas obiskali otroci iz osnovne šole Vače in nam predstavili več glasbenih inštrumentov, en dan pa smo strokovni delavci za otroke pripravili predstavo s senčnimi lutkami z naslovom »Babica Zima«. Zadnji dan pred prazniki, 23. 12., pa smo imeli novoletni ples pri Miškah, karaoke pri Mucah in slavnostno čajanko pri Kužkih.

V decembru smo izkoristili tudi 2 cm snega, se kepali in spuščali po sneženem bregu. Otroci so izdelali voščilnice, se naučili gubati in risati snežinke. Tako smo decembrske dni izkoristili v popolnosti, nikoli pa nam v vrtcu ni zmanjkalo časa za tople objeme.

Vida Kristan

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content