Enota Sonček

Andrejev sejem na Vačah

Vsako leto na Vačah poteka tradicionalni Andrejev sejem, katerega namen je ohraniti dediščino trgovanja nekdanjih dni in približati nekdanja sejemska druženja tudi mlajšim rodovom. Na vaškem trgu se zberejo vaščani in na stojnicah ponujajo svoje pridelke, kot so domači pekovski izdelki, med, mesne dobrote in drugi domači proizvodi, prav tako izdelke umetnostne obrti, kot so izdelki iz lesa, volne pa tudi naravno kozmetiko. Na sejmu se je predstavil tudi Vrtec Litija, enota Sonček, z unikatnimi ročnimi izdelki naših otrok, ki jo jih izdelali s pomočjo staršev. V vrtcu smo organizirali delavnice, na katerih so otroci s starši izdelali venčke, smrečice, jelenčke in različne okraske iz naravnih materialov, nabranih v gozdu. Vsaka starostna skupina otrok je naredila svoj koledar, ga opremila s številkami in skupno fotografijo. Poleg tega pa smo se ob tem neprecenljivem vaškem izročilu v sproščenem vzdušju družili in se imeli lepo.

Jelena Šlankovič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content