Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Zelo lačna gosenica v skupini LUČKA

V mesecu marcu se je v skupino Lučka »pregrizla« Zelo lačna gosenica. V celotni igralnici je prevladalo vzdušje gosenic. Pogledali smo si kratek posnetek Kako zraste gosenica, gosenice smo iskali na travniku in v gozdu. Zgodba z naslovom Zelo lačna gosenica (E. Carle) je bila otrokom tako zelo všeč, da sva sklenili, da pripraviva kotiček, ki bo vseboval igre na temo lačne gosenice. V tem kotičku so bile različne igre prirejanja, razvrščanja, igre spomina, gibalna igra Teci in sestavi gosenico. Otroci so ponovili štetje do števila 5, utrjevali poimenovanje sadja in druge hrane. Vsak dan smo prebirali zgodbo in se s pomočjo zgodbe naučili poimenovati dneve v tednu.  Iz obročev smo sestavljali gosenice, ponovili osnovne barve in se igrali z različnimi senzornimi materiali.

Ogledali smo si kratko predstavo s senčnimi lutkami in se naučili pesmico Gosenica je lezla. Prav vsi otroci so se vživeli v vsebino knjigo in igre. Na koncu meseca pa nas je Lačna gosenica tudi obiskala (lutka nogavičnik) in nam zaupala, da se bo za nekaj časa skrila v bubo. Prav vse nas zanima kaj počne toliko časa v bubi in kdaj nas bo zopet obiskala v skupini. Bo kot gosenica ali kot metulj?

Manca Černi

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content