Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Veseli december v enoti Medvedek

Praznični čas in z njim pričakovanja, vznemirjenje ter veselje prevzame tako strokovne delavce vrtca kot tudi otroke, ki nestrpno pričakujejo dobre može, darila in domače razvajanje z okusnimi dobrotami.

Veseli december je bil tako tudi v enoti Medvedek zelo praznično in čarobno obarvan. Vse se je začelo s pripravami na krasitev garderob in igralnic. Otroci so pomagali in izdelovali najrazličnejše okraske in voščilnice za svoje najdražje. Letos smo se v enoti odločili, da bo okrasje v modri, beli in srebrni barvi, z različnimi motivi medvedov. Prav vsaka igralnica je izžarevala izvirnost in ustvarjalnost naših otrok, ki so s svojo domišljijo polepšali celo enoto. Skupaj s starši in otroki smo se podali na nočni pohod z lučkami, proti Svibnu, kjer so tako otroci kot starši stopili v praznični in čarobni gozd. V prazničnem duhu nas je obiskala babica Zima in nas popeljala v prvi zimski dan. Z največjim veseljem in težkim pričakovanjem smo čakali dedka Mraza, predvsem pa darila. Po končanem obisku smo ugotovili, da je največje in najdragocenejše darilo prav tisto, ki se ne da kupiti, vendar ga lahko podaš le z ljubeznijo drug drugemu, s prijazno besedo, stiskom roke in objemom. Naš čarobni, praznični december smo zaključili s skupno tradicionalno čajanko, kjer vsi otroci in strokovni delavci skupaj spijemo čaj, se posladkamo s piškoti in zarajamo v novo leto.

Manca Černi, dip. vzgojiteljica in Mojca Vehovec, vzgojiteljica-pomočnica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content