Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Utrinki planincev »hribčkov« iz vrtca Medvedek v šolskem letu 2015/2016

Tako kot že prejšnja leta, smo tudi v letošnjem šolskem letu s predšolskimi otroki »Hribčki« iz vrtca Medvedek pridno obiskovali bližnje griče v okolici Litije. To leto je bilo prijavljenih kar 25 pohodnikov željnih uživanja v naravi. Prvi izmed pohodov je bil za otroke še posebej razburljiv, saj je bil to popoldansko večerni pohod, ki se je končal z lučkami. Kasneje smo obhodili in se povzpeli na Konja, Bogenšperk, nazadnje pa smo se podali do Ponovič.  Med potjo so nas vseskozi spremljali škratki, ki so nam velikokrat kakšno zagodli. Med hojo smo se ves čas učili pohodniških pravil, prav tako pa smo spoznavali zdravilna zelišča kot so čemaž, pljučnik in podobno.  Največje veselje za otroke pa je bil počitek, ko je vsak otrok iz nahrbtnika potegnil dobrote, od sendviča in podobno do seveda nekaj sladkega. Tako napolnjeni z energijo so se otroci lažje podali nazaj proti domu.
Več pa povedo fotografije

Mentorici Mojca Sabari in Mojca Vedernjak

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content