Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Utrinki planincev »hribčkov« iz vrtca Medvedek v šolskem letu 2014/2015

Tudi v letošnjem letu smo predšolski otroci »Hribčki« iz vrtca Medvedek pridno obiskovali bližnje griče v okolici Litije. Prijavljenih je bilo 15 pohodnikov željnih bivanja v naravi. Podali smo se na Konja, Ponoviče, Bogenšperk, Zgornji Log, še posebno pa je bil imeniten popoldansko večerni pohod, ki se je zaključil z lučkami. Med potjo so nas vseskozi spremljali škratki, ki so nam velikokrat kakšno zagodli. V letošnjem letu smo velikokrat naleteli na ovire, ki so bile posledica žledoloma. Z vztrajnostjo in dobro voljo smo tudi te premagali. Med hojo smo spoznavali zdravilna zelišča kot so čemaž, pljučnik in podobno.  Seveda pa vsak pohodnik potrebuje veliko energije in tako so komaj čakali na dobrote iz nahrbtnika, katere so si privoščili med počitkom.

Več pa nam povedo fotografije ….

Mentorici: Mojca Sabari in Mojca Vedernjak

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content