Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Ustvarjalno in razigrano otroštvo

Tema je odmevala v iztekajočem se tednu, ki je bil namenjen otrokom. Njim, ki hodijo, plešejo, pojejo, razmišljajo, govorijo kot mi, odrasli. Saj so naš odsev. Le da so bolj igrivi in ustvarjalni. Kako previdno moramo ravnati, da jim tega otroškega daru ne vzamemo.

V enoti Medvedek Vrtca Litija smo ta teden še posebej načrtovali in otrokom ponudili trenutke, ki v njih vzbudijo prijetne občutke, dajo možnost raziskovanja in nova spoznanja. Dejavnosti so bile obogatene z izbranimi vsebinami in vključitvijo zunanjih sodelavcev. Otroci so prehajali v druge igralnice, se preizkušali v slikanju, modelarstvu in drugih ročnih spretnostih. Topla jesen je ponujala različne gibalne dejavnosti na prostem. V izvedbi ekološkega-kulturnega društva Za boljši svet so si ogledali igrano predstavo Bodi moj prijatelj – Volkec Franček nagaja. Gasilci PGD Litija so otrokom predstavili vozilo, opremo in najpogumnejšim ponudili, da se preizkusijo v gasilskih veščinah. Ob koncu tedna so strokovni delavci  za otroke odigrali predstavo po zgodbi Ele Peroci Stara hiša št. 3, ki je prav gotovo prižgala kakšno iskro ustvarjalnosti in igrivosti pri vseh, tako pri otrocih kot odraslih. Posebej odrasli pa se moramo truditi, da te iskrice v nas ne ugasnejo. Večkrat poglejmo v oči otrok in se še mi od njih kaj naučimo. Le poglejmo kako hodijo, plešejo, razmišljajo, govorijo … Pa bo svet lepši.

Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content