Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Umetnost slikanja z Marijo Pirc

V mesecu decembru smo v vrtcu Medvedek več pozornosti namenili ustvarjalnim dejavnostim. Ob iztekajočem se letu se tako ali tako ne moremo izogniti temu, saj je ustvarjalnost čutiti, kamor koli se ozremo. Voščilnice, lučke, ustvarjalnost v kuhinjah, ko zadiši po piškotih … Kar prevzame nas, zasrbijo nas prsti in začnemo ustvarjati. V oddelku muc so se otroci preizkusili v pravi slikarski likovni umetnosti. Povabilu se je prijazno odzvala Marija Pirc, dekle z Dawnovim sindromom, slikarka, plesalka in ustvarjalka po duši in srcu. V našo igralnico je stopila s pravim slikarskim platnom in nam podala veliko zanimivih priporočil, kako se moramo lotiti slikanja. Ob opazovanju novoletnih smrečic, ki so služile za slikarski motiv, je slikala sama in ob njej hkrati otroci.  Z zanimanjem in posnemanjem so sledili njenim besedam, pri slikanju vztrajali, ji sledili, dokler ni tudi sama končala s slikanjem in nastale so resnično čudovite upodobitve. Po končani dejavnosti, za piko na i, je otrokom še zaplesala ob praznični glasbi. Po koncu so se ji otroci pridružili in zaplesali. Ob njeni prisotnosti smo čutili sproščenost in navdušenje, ki ga je izžarevala in delila, hkrati  pa tudi njene talente za iskreno, prijazno in čuteče sodelovanje z otroki.

Mariji se za obisk iskreno zahvaljujemo in upamo, da nas še kdaj obišče ter nam s takšno pozitivno energijo polepša dopoldne.

DSCN0473

Tjaša Hauptman, vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content