Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Tudi Cicibiologi smo izkoristili prvi sneg

Sneg ni samo za sankanje, kepanje in zabavo, ampak pride prav tudi za raziskovanje in učenje. Cicibiologi smo se tokrat pogovarjali o agregatnih stanjih. Na pločniku pri vrtcu smo v dva steklena kozarčka nabrali sneg. V prvi kozarček smo nasuli toliko snega, da smo kozarček napolnili.  Tudi drug kozarček smo napolnili, toda z nekaj več snega, saj smo ga vanj natlačili, kolikor smo le lahko. V igralnici smo na kuhalni plošči oba kozarčka segrevali in čakali, da se je sneg stalil. Opazovali smo, v katerem kozarčku je nastalo več vode, potem pa še, kako se je ta voda spremenila v paro in čudežno izginila iz posode.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Špela Sedevčič in Anja Zupančič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content