Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Tudi Cicibiologi smo izkoristili prvi sneg

Sneg ni samo za sankanje, kepanje in zabavo, ampak pride prav tudi za raziskovanje in učenje. Cicibiologi smo se tokrat pogovarjali o agregatnih stanjih. Na pločniku pri vrtcu smo v dva steklena kozarčka nabrali sneg. V prvi kozarček smo nasuli toliko snega, da smo kozarček napolnili.  Tudi drug kozarček smo napolnili, toda z nekaj več snega, saj smo ga vanj natlačili, kolikor smo le lahko. V igralnici smo na kuhalni plošči oba kozarčka segrevali in čakali, da se je sneg stalil. Opazovali smo, v katerem kozarčku je nastalo več vode, potem pa še, kako se je ta voda spremenila v paro in čudežno izginila iz posode.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Špela Sedevčič in Anja Zupančič

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content