Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Teden otroka v vrtcu Medvedek

Tako kot vsako leto, smo tudi letos prvi teden oktobra namenili Tednu otroka.

“Svet, v katerem želim živeti” je bila osrednja tema projekta, ki se je odvijal po vsej Sloveniji in tudi drugod. Organizirani so bili različni prostočasni in razvedrilni programi za otroke. Tudi pri nas. Strokovni delavci smo se potrudili, da je bil teden drugačen in polno doživet v očeh otrok.

V vrtcu Medvedek smo v tem tednu izvajali različne dejavnosti. Starejši otroci so v začetku tedna likovno ustvarjali na izbrano temo; risali in slikali so svet, v katerem želijo živeti. Mlajši otroci so luščili koruzo v majhne peharje, se ob tem zelo trudili in zabavali. Naslednji dan so otroci prinesli v vrtec svoje najljubše igrače in jih delili z drugimi. Kmetija ne daleč stran od našega vrtca je bila pravo doživetje za male nadebudneže. Večkrat smo jo opazovali od zunaj, občudovali velike stroje in pridne delavce na njivah. Tokrat smo ob spremstvu prijazne lastnice spoznali tudi živali v hlevu. V četrtek smo si ogledali predstavo: Deklica s piskrčkom v izvedbi strokovnih delavcev vrtca Medvedek. Otroci so se tako vživeli v posamezne vloge, da so pozabili na konec predstave. Zadnji dan v tednu smo si izmenjali igralnice, se med seboj spoznavali in družili.

Teden je minil hitro, v veselem in prijetnem vzdušju s polnimi pričakovanji za naprej.

Darja B. Mandelj, vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content