Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Teden otroka v enoti Medvedek

Kako je biti otrok v današnji družbi? To vprašanje je v začetku oktobra odzvanjalo v tednu otroka, ki ga vsako leto še posebej obeležimo tudi v vrtcu. Otrokom želimo ponuditi drugačne vsebine. Ob tem otroci pridobivajo konkretne izkušnje in spoznanja uresničevanja temeljnih človekovih pravic in demokratičnih načel. Veliko modrost o otrokovi sreči prav gotovo nosijo upokojene vzgojiteljice, ki so se odzvale povabilu in z veseljem pripravile otrokom igro, glasbo in lepo besedo. Otroci so se v tem tednu tudi med skupinami več družili, se spoznavali in ob tem razvijali prijateljske odnose. Vzgojiteljice pa so otrokom pripravile igro Trije lisjački, ki je otroke na zabaven način spodbujala k delovnim navadam. Imeli smo tudi evakuacijo z gasilci. Po evakuaciji so nam z veseljem predstavili in razkazali svoje pripomočke.

V vrtcu se trudimo, da teden, posvečen otrokom, preraste v leto. Vsi, ki jih obkrožamo, se trudimo, da bo njihovo otroštvo pristno, neponovljivo in da bo pisalo lepe spomine.

V imenu kolektiva zapisala Tjaša Hauptman, dipl. vzgojiteljica

Fotografije.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content