Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Športni rekviziti iz odpadnega materiala

V okviru strokovnega aktiva Ročne spretnosti smo se vzgojiteljice malčkov v Medvedku odločile, da pripravimo Fit delavnico z rekviziti iz odpadnega materiala. Fit izobraževanje v Vrtcu Litija poteka že drugo leto in strokovni delavci  pridobljeno znanje spretno uporabljamo  v praksi. Kot Eko vrtec pa se trudimo tudi s poglobljenimi Eko vsebinami  otrokom približati izkušnjo, da lahko v odpadnem materialu prepoznajo možnosti za ustvarjalno igro.

Torkovo sončno dopoldne je bilo kot naročeno za izvedbo. Otroci  so se preizkusili v različnih gibalnih spretnostih (orientacija v prostoru, motorične spretnosti rok in nog, ciljanje v tarčo, čutna pot, ….). Z našo pomočjo in z različnimi spodbudami, so spretno premagovali  ovire. Potrebna je bila tudi naša pomoč pri učenju varne igre, to pomeni, da opazujejo okolico, znajo počakati in upoštevajo  otroke okoli sebe.

Odpadni material bomo še vnaprej koristili za različne dejavnosti, saj nam idej nikoli ne zmanjka.

Aleksandra P. Hočevar in Dunja Gorišek Simončič

Fotogalerija.

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content