Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Razvojni oddelek

Pust mastnih ust – pri Žabicah

K mizi sede stari grof,  
naroči si masten krof,  
k mizi sede še grofica,  
njej pa bolj diši potica.  

Gleda, gleda stari grof,  
šment, je majhen ta moj krof,  
lotil bi se še potice,  
če se ne bi bal grofice.  

Z deklamacijo Anje Štefan smo se letos v skupini Žabice začeli pogovarjati o maškarah. Otroci so izdelali klovna, se oblačili v pustna oblačila, plesali. V ponedeljek pa smo se vsi preoblekli v chefe (kuharje). Le zakaj? Seveda, saj nas je čakala peka krofov. Najprej smo ob fotografijah glavnih sestavin za krofe ugotavljali, kaj sploh damo v testo. Našli smo tudi recept za krofe. In potem nam ni preostalo drugega, kot da si nadenemo predpasnike, temeljito umijemo roke in zamesimo testo. Otroci so sestavine stresali v posodo in potem smo vključili kar dva mešalca za testo: Špelo in Sabino. Ko je bilo testo zmešano, je vsak otrok dobil košček testa, ki ga je oblikoval v kroglico. Ker pa mora testo počivati, smo ga pokrili in ga dali spat ob radiator. Krofe sem ocvrla, ko so otroci sladko sanjali, in s Špelo sva jih cepili z marelično marmelado. Še malo sladkorja in pripravljeni so bili, da jih otroci pohrustajo za popoldansko malico. Mmmmmmmm, kako so bili okusni.

Na pustni torek pa so bili v vrtcu Elza, pikapolonici, medveda, čebelici, gasilci, kužki iz Tačk na patrulji, Strela McQueen, zmajček, traktorist, strašni lev in klovna.

Sabina Zarnik

FOTOGRAFIJE

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content