Enota Medvedek

Zelena hiša, Bevkova 18

Oddelek s prilagojenim programom

Pri Medvedkih je bilo zabavno s harmoniko

V petek, 26. februarja 2016, je skupino Medvedkov obiskala babica enega od otrok, ki je praznoval rojstni dan. Prišla je z velikim, težkim kovčkom v katerem se je skrivala klavirska harmonika. To je harmonika, za katero so značilne črno-bele tipke, kot pri klavirju,  basovski gumbi, zrak pa dovajamo s pomočjo meha. Z močjo vlečenja meha, tudi uravnavamo glasnost igranja.
Harmonika je instrument, ki je pri otrocih zelo priljubljen, zato so se hitro pridružili melodijam, ki nam jih je zaigrala. Niso nam bile tuje pesmice, kot so: Kuža pazi, Naš očka ima konjička dva, Naša četica koraka, Pet majhnih račk, Mi se imamo radi …
IMG_8393 IMG_8411

Veselilo nas je medgeneracijsko druženje, saj tako na prijeten način ustvarjamo simbiozo več generacij. Dogovorili smo se, da se do konca šolskega leta srečamo še enkrat in morda spoznamo še kakšno ljudsko pesmico, ki nam bo obogatila spoznavanje slovenske tradicije, s katero se srečujemo v tem vrtčevskem letu.

Aleksandra P. Hočevar, dipl. vzgojiteljica

Facebook
01 896 25 30
tajnistvo@vrtec-litija.si
Skip to content